AKTUALNOŚCI

Nagrania z Evą Ajbrin

Czy słyszałyście_liście już naszą wersję Beautiful Christiny Aguilery, nagraną wspólnie z solistką Evą Ajbrin? Jeśli nie, czym prędzej nadróbcie zaległości!


Do współpracy doszło z inicjatywy samej Evy, która – sfrustrowana faktem, że jej rodzinna miejscowość znalazła się w obrębie tak zwanej „strefy wolnej od LGBT” – zaproponowała nam nagranie piosenki o jasnym przekazie: You are beautiful no matter what they say. Zaśpiewany razem utwór miał stanowić wyraz zdecydowanego sprzeciwu wobec wykluczania i stygmatyzacji osób należących do tęczowej społeczności. Czy mogły_liśmy odrzucić tak wspaniałą propozycję?

Fot.: Krzysztof Kokosiński


Dwa czerwcowe wieczory spędzone na nagraniach w nowohuckim Dziewczyńskim Centrum Mocy zapamiętamy na długo: kiedy na zewnątrz szalała burza, deszcz walił w szyby, ulicą płynęła rzeka, tramwaje przestały kursować, a na niebie rozgrywał się niesamowity spektakl chmur i światła, my wytrwale powtarzałyśmy_liśmy piosenkę kultowej Christiny, dogrywając najdrobniejsze szczegóły. Świetnie było spróbować swoich sił we współpracy z tak utalentowaną i serdeczną artystką, jaką jest Eva!

Poniekąd przy okazji – a okazja to nie byle jaka, ponieważ był z nami dźwiękowiec, mikser i kamerzysta Krzysztof Kokosiński (Grandma Enjoys Music) – nagrałyśmy_liśmy także utwór Hoziera Take Me to Church. Jak Wam się podobają efekty?


Kolejnym etapem projektu było stworzenie teledysku do Beautiful. To był upalny lipcowy dzień, a wśród zieleni Lasku Wolskiego czyhało na nas mnóstwo komarów, mrówek i całe połacie pokrzyw… Mimo przeszkód nieźle się bawiłyśmy_liśmy, a finalne rezultaty wynagradzają trudności i wysiłki! Oglądając dziś gotowy klip, czujemy radość i wdzięczność. Eva, dziękujemy za piękną inicjatywę, dzielne znoszenie z nami pogodowych niedogodności i nagrań w krzakach oraz cudne zmontowanie teledysku!

Fot.: Tomek Cz.


Zachowajcie sobie słowa Christiny Aguilery głęboko w serduszku, drogie tęczowe osoby. Jesteśmy tu dla Was i tak łatwo się nie damy. Naszą społeczność wspierają też wspaniałe_li sojuszniczki i sojusznicy, które_rzy nie zgadzają się na żadną formę dyskryminacji i piętnowania. Wspólny śpiew to poruszający wyraz solidarności. Pamiętajcie, że zapraszamy do naszego grona każdą osobę!

Ściskamy – Wasza Krzakofonia ;)