AKTUALNOŚCI

Krakofonia Kameralnie

W ostatni lutowy czwartek Krakofonia zaśpiewała naprawdę wyjątkowy, KAMERA-lny koncert!
Wyjątkowy z co najmniej trzech powodów. Po pierwsze, publiczność tworzyło małe grono naszych najbliższych – tyle osób, ile pomieściła sala w Stakkato Art Space, gdzie na co dzień odbywają się próby. Po drugie, dla niektórych spośród nas był to pierwszy koncert w Krakofoniowych szeregach – do sopranów i altów dołączyło w ostatnim czasie sporo nowych osób! Po trzecie, w repertuarze znalazło się wiele zupełnie świeżych piosenek, w tym kilka, które wykonały_liśmy przedpremierowo.
Występ był swego rodzaju rozśpiewką przed większymi koncertami, które szykujemy na wiosnę i lato. A skąd ta „kamera”? To skojarzenie zdradza motyw przewodni naszego aktualnego repertuaru, na który składa się szeroko pojęta muzyka filmowa i sceniczna. Na koncerciku zabrzmiały aranżacje utworów skomponowanych do filmów, musicali, bajek animowanych i oper. Więcej na razie nie zdradzimy – wkrótce będziecie się mogły_li przekonać na własne uszy, nad czym pracujemy!

Dyrygował oczywiście nasz wspaniały Lew Galaksy, na pianinie pięknie akompaniowała Olga Piotrowska-Cender.

Śledźcie czujnie nasze kanały, a na pewno nie przegapicie informacji o kolejnym występie, tym razem z powrotem na dużej scenie. Do usłyszenia w kwietniu!

Grafika: Alena Shvetsova

Zdjęcia: Aleksandra Adler