AKTUALNOŚCI

Warsztaty w Woli Skrzydlańskiej

Kolejny chóralny wyjazd na warsztaty już za nami! To były cztery letnie dni pełne śpiewu i integracji. W tym roku Kotlinę Sądecką wyjątkowo zamieniły_liśmy na Beskid Wyspowy, by z widokiem na góry przygotowywać się do nadchodzących koncertów, zadbać o nasze głosy oraz lepiej się poznać.


Gwoździem programu były oczywiście próby – intensywnie ćwiczymy nowy repertuar, który zaprezentujemy jeszcze w tym roku nie tylko w Krakowie, ale też w Berlinie (o tym niebawem!). Śpiewały_liśmy więc we wszystkich możliwych konfiguracjach: całym zespołem, sekcyjnie (pod czujnym okiem i uchem Przemka oraz Agi) i po dwie sekcje. Nie zabrakło też indywidualnych i grupowych zajęć z emisji głosu, prowadzonych przez Agatę Kuliś i Natalię Górkę, nauczycielki z krakowskiej szkoły Bostonova Music Center. Pracowały_liśmy z nimi nad oddechem i dykcją, rozluźnieniem i otwarciem, świadomością rejestrów i kolorytów swoich głosów. Ćwiczenia na kocykach na trawie były cudną chwilą wytchnienia, choć lipcowe słońce trochę dawało się we znaki.


Czasu na odpoczynek było w tym roku zresztą więcej – poziom skupienia w czasie prób pomagały zwiększyć dłuższe przerwy na relaks, na posiłki i pogaduchy na werandach. Program dodatkowych atrakcji również był bogaty: po przyjeździe na rozgrzewkę zagrały_liśmy w integracyjne bingo, przygotowane przez Ilde, a wieczorami bawiły_liśmy się przy ognisku, karaoke (profesjonalnie zorganizowanym przez Romana) i planszówkach.


Skorzystały_liśmy też z wyjątkowej okazji własnoręcznego nadrukowania na koszulkach i torbach wizerunku foczki (naszej chóralnej maskotki zaprojektowanej przez Alenę) pod fachowym okiem Joanny, mistrzyni sitodruku. Miłośniczki_cy czytania zanurzyły_li się w rozmowie podczas otwartego spotkania klubu książkowego. Ranne ptaszki wykorzystały poranki na spacery i bieganie po malowniczej okolicy.


Krótko mówiąc: nowy repertuar poćwiczony, aparaty głosowe rozruszane, akumulatory naładowane tęczową energią – działamy dalej i nie możemy się doczekać jesiennych koncertów! A ogromne podziękowania za organizację warsztatów należą się Adamowi i Jankowi, którzy fantastycznie potrafią ogarniać wyjazdy naszej rozśpiewanej gromady!

Zdjęcia: Tomek Cz.