Koncert z Pacific Pride Choir

Do tego koncertu przygotowywaliśmy się długo! Od momentu, kiedy dostaliśmy pierwszego maila od Pacific Pride Choir – chóru złożonego z osób z Australii, Nowej Zelandii i Niemiec – emocje nie opadały ani na chwilę. Nasza pierwsza poważna współpraca z innym chórem… a chór dosłownie z drugiego końca kuli ziemskiej.

Pacific Pride Choir to niesamowity zespół z niesamowitą misją. Zdecydowali przyjechać do Polski na dwa koncerty (drugi w Warszawie, wspólnie z naszymi przyjaciółmi z Voces Gaudii) po tym, jak w 2014 roku podczas koncertu w Tallinie, pewna kobieta powiedziała im: „Musicie koniecznie przyjechać do Polski!”. Kobieta ta pochodziła z małego polskiego miasteczka i wiedziała wszystko o dyskryminacji osób LGBT, obserwując niełatwe życie swojej córki lesbijki. I pomimo, że kontakt z tą osobą urwał się – zespół Pacific Pride Choir przyjechał do Polski. Tylko tyle i AŻ tyle.

Nasz wspólny koncert odbył się na scenie Teatru Nowego w Krakowie. Każdy z chórów wykonał swój program, a następnie dwa utwory wspólne (w tym jeden po polsku! mnóstwo spółgłosek! brawo, PPC!). Publiczność zgotowała nam owację na stojąco – kogo nie było, niech żałuje!

Ilość motywacji do dalszego działania, przekonania, że to, co robimy naprawdę ma sens, i niesamowicie pozytywnej energii, którą dostaliśmy przez cudowne 2 dni – absolutnie przekracza skalę. Śpiewanie jest wspaniałe, a śpiewanie razem – to wielka MOC!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s